Día 10 de maio: Festa de S. Juan de Ávila, patrón do Clero Secular Español

Actos previstos

11:00 h. Conferencia.
Relator: Excmo. e Rvdmo. Sr. D. Juan Antonio Aznárez Cobo, Bispo auxiliar de Pamplona e Tudela.
Lugar: Aula Magna do Instituto Teolóxico Compostelán.
12:30 h. Eucaristía na igrexa de S. Martín Pinario.
Preside: Excmo. e Rvdmo. Sr. D. Julián Barrio Barrio, Arcebispo de Santiago.
14:00 h. Xantar de confraternización.
Lugar: Comedor monumental de S. Martín Pinario.
Homenaxe aos membros do Presbiterio que cumpren 75, 60, 50 e 25 anos de Ordenación en 2019.

SACERDOTES QUE CUMPREN 75, 60, 50 ó 25 ANOS DE ORDENACIÓN EN 2019 E SERÁN HOMENAXEADOS O DÍA DE SAN JUAN DE ÁVILA:

VODAS DE PLATINO SACERDOTAIS (ORDENADOS EN 1944):

BALIÑAS FERNÁNDEZ, DOSITEO (Párroco de Sta. Baia de Ribadumia)

VODAS DE DIAMANTE SACERDOTAIS (ORDENADOS EN 1959):

CASTIÑEIRA CANOSA, LORENZO (Profesor de instituto xubilado).
COLLAZO PORTO, MANUEL (Párroco de S. Xián de Romai)
FERNÁNDEZ IGLESIAS, MANUEL (Párroco de Sta. Baia de Araño).
FERNÁNDEZ SOTELO, EMILIO ALFONSO (A.P. de S. Andrés de Hío).
FERRO ROEL, JOSÉ IGNACIO (Capelán Castrense na reserva).
FILGUEIRAS PITA, AGUSTÍN (Adscrito a Nª. Sra. de Fátima da Coruña).
GONZÁLEZ RAPOSO, BENITO (Delegado Emérito de Ecumenismo).
LOPEZ CALO, MANUEL (Párroco Emérito de S. Andrés de Cabanas).
MAROÑO PENA, VÍCTOR B. (Vigairo Xeral – Moderador de Curia do Arcebispado).
MARTÍNEZ RIVEIRO, MANUEL (A. P. de Nª Sra. de Fátima da Coruña).
MAIO BRENLLA, JESÚS (Párroco de S. Xulián de Vexa e Unidas).
MIRAMONTES VIDAL, SANTIAGO (Párroco de Sta. Cruz de Montádevos e Unidas).
MOSCOSO SABELL, ALEJANDRO (Párroco Emérito de S. Xulián de Bastavales).
RAMOS BARREIRO, FAUSTINO (Párroco do Divino Salvador de Maniños).
REY LAPIDO, SEVERINO RAMÓN (Párroco de Sta. María de Mourente).
ROMERO IGLESIAS, ANTONIO (Párroco de Santiago de Buxán).
RUMBO LONGUEIRA, ANDRÉS (Capelán dás Servas de María na Coruña).
VILLAVERDE VILLAVERDE, MARIO (Párroco de Sta. María de Xaviña).

VODAS DE OURO SACERDOTAIS (ORDENADOS EN 1969):

BARCIA LORENZO, JOSÉ (Párroco de Sta. Mariña de Ameixenda e Unidas).
BARROS BREY, MANUEL (Párroco de S. Martiño de Moaña).
BELO ARJOMIL, JOSÉ F. (Capelán Castrense na reserva).
CERDEIRA DE CASTRO, LAUREANO (A. P. Emérito de Santiago de Sigrán e S. Xoán de Anceis).
CUTRÍN FERNÁNDEZ, RICARDO (Párroco de S. Cosme de Oíns e Unidas).
LAGO GONZÁLEZ, CARLOS (Párroco de S. Mamede de Abalo).
LEDO GONZÁLEZ, FERNANDO (Párroco de S. Xulián de Arnois).
RIAL VARELA, JESÚS (Párroco de S. Breixo de Ferreiros e Unidas).
VERDÍA ARCAY, ALBINO (Párroco de Sta. María de Queixas e Unidas).

VODAS DE PRATA SACERDOTAIS (ORDENADOS EN 1994):

TESTÓN TURIEL, JUAN ANTONIO (A.P. de S. Xulián de Negreira e Unidas).
ARAMBURU MOLET, RUBÉN (Párroco dá Ou.P. de Bergondo).

 

Foto de arquivo

Versión en castelán